->  Foto 2013 >>> 29.12.2013.: -druženje veterana 4.gbr

 

50-ak pripadnika Udruge veterana 4.gardijske brigade-podružnice Dubrovačko-neretvanske županije sa sjedištem u Metkoviću okupilo se večeras u Metkoviću na zajedničkom druženju na kraju ovo godine. Ova udruga koja okuplja bivše branitelje iz Domovinskog rata JEDINA je aktivna udruga branitelja na ovom području od značaja, ako izuzmemo mali milijun sličnih udruga koje postoje samo "na papiru" a na djelu ih nema nigdje. Veterani ove slavne postrojbe svoje su rekli u Domovinskom ratu, na ponos su i u miru gdje su se iskazali u brojnim projektima na sportskom, kulturnom i humanitarnom planu gdje im nema ravnih. Na žalost, sve vlasti, priznaju samo podobne, one koje njima odgovaraju, kad je trebalo, takvih nije bilo nigdje, ginuli su "drugi"!

Podsjetimo, u Metkoviću je u lipnju 1991.osnovana A satnija ZNG, tada jedina postrojba HV u dolini Neretve, koja je odigrala značajnu ulogu u obrani ovog dijela Domovine. Satnija, u kojoj je bio i jedan vod naših župljana posebno se istakla u akciji Maslenica 1993.godine u kojoj su nakon 1,5 godina spojeni Dalmacija i ostatak Hrvatske. Dio naših župljana kao pripadnici 4.gardijske brigade sudjelovao je u završnim oslobodilačkim operacijama HV 1995.godine u oslobođenju Hrvatske i BiH.