->  Foto 2020 >>> 17.5.2020.: -Suhozid kod kapelice sv. Ante u ruševnom stanju

Suhozid kod kapelice sv. Ante u ruševnom stanju

17.05.2020.-Do svetkovine Svetog Ante Padovanskog ostalo je nepunih mjesec dana. Naši župljani tada hodočaste na Ograđ gdje se nalazi zavjetna kapelica ovog omiljenog sveca kojom prigodom bude blagoslov djece. Upravo zbog njih malih i razigranih skrećemo pozornost na kritično stanje suhozida okolo kapelice. Prije nekoliko mjeseci sorio se jugoistočni kantun a cijeli istočni zid je u ruševnom stanju.

Bilo bi dobro i lijepo a nadasve korisno kada bi se taj suhozid ili bar oštećeni dio uredio pa ovim putem apeliramo na sve koji znaju raditi o kamenu (a imamo ih dosta u našoj župi) ili one roditelje koji će dovoditi djecuna na blagoslov da se organiziraju i preziđu zid. Ne samo zbog sigurnosti najmlađih već da to ponovno bude lijepi kutak za molitvu. Većinom u svetište dolazimo za neke svoje potrebe pa bi valjalo dati sebi u zavjet kako bi se opet nama u dobru vratilo.